Dlaczego warto przeczytać “Słońce w mroku” Stephanie Meyer?

Kolejna historia z cyklu “Zmierzch” zadebiutuje niedługo również w Polsce. A zatem Belli i wampira Edwarda powinni poznać datę debiutu książki pt. “Słońce w mroku” Stephanie Meyer i szczegóły dotyczące tej nowej opowieści. Z pewnością spełni ona ich oczekiwania i wyjaśni wiele niejasności z poprzednich części.

Popularność sagi o wampirach

Legenda “Zmierzchu” jest zjawiskiem kulturowym. Historia została dobrze przyjęta, kochana przez grupę fanów i sfilmowana. Jest kilka faktów i liczb, które warto poznać na temat książek Stephanie Meyer. Saga składa się z czterech części: “Zmierzch”, “Księżyc w nowiu”, “Zaćmienie” i “Przed świtem”. Wszystkie one stały się bestsellerami, przynosząc pisarce niesamowitą sławę i przyciągając tysiące fanów na całym świecie. Do tej pory, saga sprzedała 53 miliony książek. Pierwsze pokazy filmowe zarobiły w sumie 380 milionów dolarów. Legendarna pisarka Stephenie Meyer, której sukces rywalizuje z sukcesem J.K. Rowling, została uznana za jedną z “100 najbardziej wpływowych osób” magazynu TIME.

Ile wiemy o historii Belli i Edwarda z poprzednich części sagi?

Wszyscy znają historię 17-letniej Belli, która przeprowadza się z ojcem do nowego miasta, w którym musi zacząć swoje życie praktycznie od nowa. W nowej szkole, w ciemnym, wypełnionym deszczem mieście, dziewczyna staje od razu w centrum uwagi. Wkrótce poznaje ona tajemniczego chłopca, który wydaje się inny niż reszta. Ona ma rację, a kiedy między nimi zaczyna pojawiać się miłość, on postanawia powiedzieć jej prawdę. Edward okazuje się być nie człowiekiem, ale wampirem. Przez kolejne części tej fenomenalnej sagi poznajemy dzieje ich związku.

Czego ma dotyczyć nowa odsłona popularnej sagi o wampirach?

Okazuje się, że powieść Słońce w mroku ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl opowiada historię miłosną Belli i Edwarda, znaną fanom sagi, z perspektywy przystojnego wampira. Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, nowa część sagi “Zmierzch” będzie znacznie ciemniejsza niż poprzednia. Ponadto, czytelnicy dowiedzą się kilku ciekawostek z przeszłości Edwarda (należy wspomnieć, że wampir ma ponad 100 lat) i lepiej zrozumieją, jakimi motywami się kierował, postępując w określony sposób. Dowiemy się także, dlaczego tak zabiegał on o jej bezpieczeństwo i próbował ochronić przed innymi wampirami. Praktycznie jednak duża część historii pokrywa się z tym, co znamy z pierwszej części sagi.

Woda autorstwa azerbaijan_stockers - pl.freepik.com